Obchodní podmínky – AVEX SPORT s.r.o.

Objednávka zboží

E-shop www.tuninglyze.cz vám nabízí vybraný sortiment značek SWIX, TOKO, VOLA, HOLMENKOL, WINTERSTEIGER a SKIVO za bezkonkurenční ceny. Sortiment neustále upravujeme a doplňujeme. Seznam zboží na těchto stránkách je katalogem běžně dodávaného zboží. U každé položky je vyznačeno, zda je zboží skladem.

K objednání zákazník vybere zboží, řádně vyplní objednávkový formulář a objednávku odešle. Odeslaná objednávka zboží je návrhem na uzavření kupní smlouvy. Ceny zboží si může zákazník ověřit u jednotlivých položek zboží. Ceny jsou vždy uvedeny včetně DPH.

Před odesláním objednávky bude vypočtena celková cena za zboží včetně poštovného, a zákazník bude vyzván k odsouhlasení a odeslání objednávky.

Zrušení objednávky

Zákazník i dodavatel mohou bez udání důvodu zrušit objednávku zákazníka až do potvrzení objednávky dodavatelem. Pokud zruší objednávku dodavatel, zpravidla uvede důvod, proč není možné objednávku potvrdit.

Zrušení objednávky po okamžiku uzavření kupní smlouvy je možné jen po předchozí dohodě dodavatele a zákazníka, a za podmínek, které si vzájemně sjednají.

Dodací lhůta

Objednané zboží bude dle jeho dostupnosti a provozních možností dodavatele dodáno v co nejkratší době přepravní službou PPL/DHL, obvykle od 1 do 5 pracovních dnů od závazného potvrzení objednávky. Zboží se považuje za dodané doručením na adresu, kterou zákazník stanovil v objednávce.

Ceny za dopravu po ČR zásilkovou službou PPL

Ke každé objednávce účtujeme jednorázové přepravné a balné 120 Kč. Tato cena je platná pouze na území ČR. Při dopravě do jiného státu je cena za dopravu sjednána individuálně. Službu zajišťuje firma PPL/DHL.
Při objednávce nad 5 000,- Kč včetně, je doprava ZDARMA.

Způsob uhrazení ceny za zboží

Zákazník má tři možnosti uhrazení kupní ceny za zboží :

 1. Zboží je možné v plné výši uhradit hotově osobně v provozovně dodavatele.
 2. Hotově-dobírkou v místě předání zboží prostřednictvím zásilkové služby PPL/DHL.
 3. Platební kartou v místě předání zboží prostřednictvím zásilkové služby PPL/DHL.

Zásilka se zbožím obsahuje vždy daňový doklad a český návod k použití výrobku. Instalace zboží ani montáž nejsou součástí kupní smlouvy.

Převzetí zboží

Zákazník je povinen prohlédnout si zboží bezprostředně při jeho převzetí. Pokud je zjištěno mechanické poškození obalu výrobku, je zákazník za přítomnosti dopravce povinen zkontrolovat stav zboží, a v případě poškození vyhotovit záznam o poškození zásilky a nechat si tuto skutečnost potvrdit dopravcem. Podepsáním přepravního listu PPL zákazník souhlasí s převzetím zboží a stvrzuje, že dorazilo mechanicky nepoškozené. Na pozdější reklamace způsobené vinou dopravy pak nelze brát zřetel a budou zamítnuty.

Komunikace mezi zákazníkem a dodavatelem

Další komunikace mezi dodavatelem a zákazníkem je uskutečňována e-mailem ( ski@avex.cz), pokud se strany nedohodnou jinak.

Osobní odběr zboží

Pokud zákazník objednává zboží přes internet a odebírá ho osobně, dodavatel pouze potvrzuje, že zboží je pro zákazníka v provozovně rezervováno.

 • Zboží je zákazníkovi v provozovně dodavatele rezervováno po dobu 3 pracovních dnů od potvrzení objednávky.
 • Zákazník má právo si zboží v provozovně dodavatele před uzavřením kupní smlouvy prohlédnout.
 • Zákazník při osobním odběru neplatí přepravné a balné!

V případě osobního odběru zboží v provozovně dodavatele se kupní smlouva považuje za uzavřenou až zaplacením celé kupní ceny a převzetím zboží zákazníkem.

Záruka na zboží

Záruka na námi dodávané zboží je standardně dle zákona 24 měsíců.

Reklamační řád

 1. Kupující je povinen zboží dodané prodávajícím prohlédnout bez zbytečného odkladu a o zjištěných vadách do 3 dnů informovat prodávajícího.
 2. Oznámení o zjištěných vadách musí kupující učinit u prodávajícího písemně. K reklamaci je nutné vyplnit reklamační protokol. (protokol je ke stažení na konci těchto obchodních podmínek) ve lhůtě do 3 dnů od převzetí zboží. V písemném oznámení musí kupující uvést zjištěné vady, tj. musí uvést o jaké vady se jedná a jak se projevují.
 3. Reklamované zboží musí být řádně zabaleno, a spolu s reklamačním protokolem a kopií daňového dokladu zasláno na provozovnu dodavatele: AVEX SKI, Smetanova 5531, 760 01 Zlín tel 577002760.
 4. Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z provozu produktů, funkčních vlastností a škod z neodborného používání produktů, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi a chybnou manipulací. Na vady tohoto původu se nevztahuje ani poskytnutá záruka.
 5. Prodávající se zavazuje informovat zákazníka nejpozději do tří dnů od obdržení reklamace, o postupu a vyřízení.
 6. Max. doba vyřízení reklamace je 30 dnů, ve většině případů však reklamace vyřizujeme obratem.

Money back - záruka vrácení peněz

Aby pro vás bylo nakupování na www.tuninglyze.cz opravdu bezrizikové, dodržujeme zásadu „Záruka vrácení peněz“. Je nám jasné, že nemáte možnost si zboží námi nabízené předem prohlédnout. Můžete se zmýlit a můžete tak obdržet zboží, které skutečně naprosto nevyužijete.

Jestliže zjistíte bezprostředně po obdržení zboží, že vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, máte možnost ji bez uvedení důvodu vrátit a budou vám neprodleně zpět zaslány peníze (ať již bankovním převodem nebo složenkou). Postupujte stejně jako u reklamace zboží, pouze v protokolu zaškrtněte položku vrácení peněz / MONEY BACK a vyplňte číslo účtu.

Podmínkou vrácení peněz je:

Zboží musí být naprosto neporušené, v originálním neporušeném obalu, dobře zabalené, schopné dalšího prodeje.

 • Zákazník musí odeslat zásilku zpět do 3 dnů od obdržení zboží.
 • K zásilce přiložte řádně vyplněný reklamační protokol s Vaší adresou a kontaktem

Ve vracené zásilce musí být vložen daňový doklad.

Jsou vráceny pouze peníze za zboží, nikoli poštovné a balné. Reklamace zasílejte pouze běžnou balíkovou poštou (doporučujeme pojištěnou doporučenou zásilku), dobírkou nebude přijata !!!

Zboží zasílejte výhradně na adresu: AVEX SKI, Smetanova 5531, 760 01 Zlín, tel. 577002760

Ke stažení:

Reklamční protokol PDF  Reklamační protokol

Reklamční protokol Word Reklamační protokol